/ / / NM - Resultater

NM - Resultater

Her er resultater fra NM 2015 vår og en del interessante oppsummeringer

Gratulerer til alle vinnere i NM i Foto 2015.

Norgesmester ble Heidi Marie Gøperød fra People & Places, Årets Ungdomsfotograf ble Cato Osaland fra Gjesdal Fotoklubb og Årets Klubb ble People & Places.

Preusprisen for beste portrett gikk til Rolf Tore Kjæran i Oseberg Photo Society, og Baashus-Jessenprisen gikk til Geir Ivar Horgmo.

Pokaler, medaljer og diplomer er straks på vei i posten til de som ikke fikk dette utdelt på film- og fototreffet på Bud.

 

  Årets klubb 2015  
     
Plass Klubbnavn Poeng
1 People & Places 838
2 Bekkalokket Fotoklubb 761
3 Oslo Kamera Klubb 739
4 Skodje Fotoklubb 726
5 Trondhjems Kameraklubb 721
6 Kvinnherad Fotoklubb 707
7 Oseberg Photo Society 680
8 Bergen Kameraklubb 652
9 Moss Fotoklubb 613
10 Haugaland Fotoklubb 602
11 Tønsberg Kamera Klubb 594
12 Asker og Bærum Fotoklubb 586
13 Fokus Fotoklubb 582
14 Harstad fotoklubb 544
15 Linselusa Vinstra 537
16 Narvik Kameraklubb 507
17 Holmestrand fotoklubb 457
18 Lier fotoklubb 433
19 Tromsø Fotoklubb 336
20 Drammen Fotoklubb 323
21 Drøbak Fotoklubb 269
22 Molde Kameraklubb 268
23 Tverlandet Fotoklubb 260
24 Sandefjord Fotoklubb 257
25 Os Fotoklubb 246
26 Lillehammer Kameraklubb 244
27 Mandal Fotoklubb 238
28 Fusa Fotoklubb 222
29 Trøndelag Fotoklubb 198

Klubbarbeider:

Norgesmesterskap Film&Foto våren 2015

Norgesmesterskap i foto Høsten 2014

 

Årets fotograf:

1 Heidi Marie Gøperød People&Places
59 p
2 Kristin Moe Kyllingstad People&Places (30 p)
Direktemedlem (13 p)
43 p
3 Rolf Tore Kjæran Oseberg Photo Society
34 p
4 Jan Egil Sandstad Oslo Kamera Klubb
32 p
5 John Colbensen Skodje Fotoklubb
30 p
6 Bjarte Løvaas Haugland Os Fotoklubb (20 p)
Bekkalokket Fotoklubb (9 p)
29 p
7 Unni Brekke Bekkalokket Fotoklubb
27 p
7 Håkon Grønning Trondhjems Kameraklubb
27 p
8 Irene Osberg Bekkalokket Fotoklubb
25 p
8 Jim Hansen Bekkalokket Fotoklubb
25 p
9 Jorun Larsen Kvinnherad Fotoklubb
24 p
10 Tina Signesdottir Hult Haugaland Fotoklubb
22 p

Komplett liste Årets fotograf (innlogging)

Årets ungdomsfotograf:

1 Cato Osaland Gjesdal Fotoklubb
31 p
2 Eivind Hamran Trondhjems Kameraklubb
29 p
3 Gina Clausen Karlengen Hønefoss Kamera Klubb
17 p
4 Lasse Stenbakk Christianfjeld Photographers Club (13 p)
Elverum Fotoklubb (3 p)
16 p
5 Eskil Arntzen Hesselroth Bergen Kameraklubb
10 p
6 Thomas Sirevåg Sandnes Fotoklubb
8 p
7 Gunnar Svingen Sjumilskogen bildegruppe
6 p
7 Knut Toft Ødegård Drammen Fotoklubb
6 p
8 Silje Lepsøy Os Fotoklubb
5 p
9 Silje Bullgård Bjerkely Folkehøyskole
3 p
9 Bo Mathys Fusa Fotoklubb
3 p
9 Camilla Sofie Langli Haukeberg Christianfjeld Photographers Club
3 p
9 Nandita Elisabeth Myre Paulsen Trondhjems Kameraklubb
3 p
10 Tomas Jenssen Tverlandet Fotoklubb
1 p
10 Lovise Skogland Haugaland Fotoklubb
1 p

Resultatlister:

Enkle resultalister, alle klasser

Utfyllende resultatlister

Diverse resultatlister og statistikker:

For innloggede medlemmer:

http://www.nsff.no/a/index.php?page=sok-landskonkurranser&tilgjengelige_sammendrag=liste

 

Tor Gunnar Lehne

NSFF Konkurranseutvalg

 


Til toppen

Do NOT follow this link! 0.12